2021 Tournament Results

Fran Doran & John Pilling congratulate "A" Champions Paul Plourde & Kim Laidlaw
Photo courtesy Richard Harley - Read The Lake Report article


"A" Champions Sonja Schindeler & Fran Doran, Finalists Kendra Osa & Kathy Goodin
Photo courtesy Terry Francis


“A” Division Champions Scott Lewis & John Pilling
Photo courtesy René Bertschi, Skyview Arts

Mixed Doubles

“A” Division Champions: Kim Laidlaw & Paul Plourde
“A” Division Finalists: Fran Doran & John Pilling

“B” Division Champions: Margaret Hobbs-Mancuso & Enzo Mancuso
“B” Division Finalists: Dorothy Booth & Scott McGregor

“A” Division Consolation Champions: Roman Korda & Nicole Marsh-Burke
“A” Division Consolation Finalists: Kendra Osa & Hugh Dow

“B” Division Consolation Champions: Amanda Thackray & Jim Thackray
“B” Division Consolation Finalists: Jennifer Allen & Terry Ratkovsky

Third Place “A” Division Champions: Cathy Buis & Scott Lewis
Third Place “A” Division Finalists: Kathy Goodin & John Goodin

Third Place “B” Division Champions: Anne Robinson & George Schachtschneider
Third Place “B” Division Finalists: Ann Davies & Ross Robinson

Fourth Place “A” Division Champions: Manny Umoquit & Zeny Umoquit
Fourth Place “A” Division Finalists: Deb Robert & Ken McGillivray

Fourth Place “B” Division Champions: Natalie Early & Bruce Zvaniga
Fourth Place “B” Division Finalists: Margie Lambert-Sen & Maz Sen

Ladies Doubles

“A” Division Champions: Fran Doran & Sonja Schindeler
“A” Division Finalists: Kathy Goodin & Kendra Osa

“B” Division Champions: Amanda Thackray & Sarah Barnes
“B” Division Finalists: Sunni Cao & Christy Pennington

“A” Consolation Champions: Anne Robinson & Shirley Rednall
“A” Consolation Finalists: Mary Lou Turner & Dorothy Booth

“B” Consolation Champions: Trish Spagnoll & Nancy Marchese
“B” Consolation Finalists: Natalie Early & Coral MacKenzie

Men's Doubles

“A” Division Champions: Scott Lewis & John Pilling
“A” Division Finalists: Paul Plourde & Mark Waler

“B” Division Champions: Jim O’Gorman & Bill Devolin
“B” Division Finalists: Rob Lamond & Doug Campbell

“A” Consolation Champions: Jayden Jeong & Felix Jeong
“A” Consolation Finalists: Terry Francis & George Dell

“B” Consolation Champions: Les McFarlane & Terry Ratkovsky
“B” Consolation Finalists: Cosmo Condino & Alec Papadimitriou

Powered by Wild Apricot Membership Software